Sponsorlu Bağlantılar

Uçak yolculuğu günümüzde en lüks olarak kabul edilen yolculuk türüdür. Havayolu taşımacılığı hem zaman hem rahatlık açısından diğer seyahatlere göre hep en önde olmayı başarmıştır. Dünya’nın bir ucundan diğer ucuna bir kaç saatte gidebilmek çok büyük avantajdır. Uçaklarda farklı ekonomik yapıdaki insanlar için farklı seyahat sınıfları belirlenmiştir.Ekonomi class , Fırst class, Busıness class gibi. Hangi uçuş sınıfı olursa olsun herkesin ortak noktası aynı uçakta oturarak gitmekti, ancak Viva Colombia adlı havayolu şirketi artık yolcuları ayakta taşımayı hedeflediğini duyurdu.

Ayakta Yolculuk

Biletlerin maliyetini düşürerek daha fazla yolcu taşımayı hedefleyen Viva Colombia şirketi uçaklardan koltukları kaldırarak, ayakta yolcu taşıma projelerini açıkladı. Böylece kısa mesafeler için yapılan uçuşlarda koltuk olmayan uçaklarda ayakta seyahat edilecek. Bilet fiyatları düşeceği için de ekonomik sebeplerden dolayı uçak kullanamayan kişilerde uçak kullanabilecek.

Şirketin CEO’su bu yönde çok fazla talep olduğunu gerekli işlemler ve düzenlemelerin yapılarak bu devrim niteliğindeki değişimi uygulamak istediklerini dile getirdi. Yeni dizaynın tanıtımını da yapan şirket gelecekte ayakta yolcu taşımacılığını başlatacak gibi görünüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Uçaklarda böyle bir uçuşun olması için bir çok izin alınması ve güvenliğin sağlanacağı bir sistemin olması gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar