Sponsorlu Bağlantılar

Uyku tüm canlılar için çok önemli bir fiziksel ihtiyaçtır. Kaliteli bir uyku özellikle tüm insanların en çok istediği şeylerden birisi olmuştur. Günümüzde iş stresi, okul stresi, trafik.. vs derken kısıtlı bir uyku zamanı oluyor ve o süreçte de çoğu kişi uykusuzluk sorunu ile karşılaşıyor. Uykusuzluğun biyolojik ve psikolojik  olarak bir çok zararı vardır.

İşte bu sorunu ortadan kaldıracak bir icat yapan Delft Üniversitesi somnox adı verilen robot yastığı üretti. Bu yastık sayesinde artık uykular daha rahat ve deliksiz geçecek. Fasulye şeklindeki bu robot yastık uyuyacak kişinin sorununa yönelik çözüm üretmeyi amaçlıyor. Yastığa sarılan kişinin nefes alıp verme hızından uykuda mı yoksa uyanık mı olduğunu tespit ediyor ve buna yönelik somnox da kişiyle birlikte nefes alıp veriyor ve rahatlatıcı bir etki yapıyor.

Somnoxun bir diğer özelliği ise uykuya dalmayı kolaylaştıran müzikler çalarak kişiyi rahatlatması ve iyi bir uyku garantisi vermesi. Robot yastığı alanlara şarj aleti, yıkanabilir bir kılıf gönderiliyor. Kaliteli uyku isteyenlerin ödemesi gereken ücret ise 2000 TL civarında.

Uykusuzluk Nedir? Uykusuzluğun Nedenleri Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar