Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde pek bilinmese de aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz maydonozgillerden mucizevi bir bitki olan siyah kimyonun mucizevi faydaları saymakla bitmiyor.

Siyah kimyonun çok eski çağlara dayanan bir geçmişi bulunmaktadır. M.S Eski Mısır ve Mezopotamya’da insanlar bu baharatı hastalıkları tedavi etmek için kullanmaktaydılar.

Siyah Kimyonun Faydaları

Gıdalarda sık sık kullandığımız vitamin ve kalsiyum deposu olan kimyon kadar mucizevi bir baharattır. Kimyon yemeklerde damak tadımıza hitap ederken, kara kimyon ise içeriğinde bulundurduğu yağ oranı ile hastalıklara şifa olmaktadır. Tohumunda barındırdığı; Timokinon, Timohidrokuinon, timol, vitamin, mineral ve yağ asitleri, hipertansiyondan birçok alerjik rahatsızlığa kadar pek çok hastalığı tedavi etmektedir.

Faydaları saymakla bitmeyen bu şifalı tohum yaşlılar için üzücü bir rahatsızlık olan Alzheimer hastalığına da iyi gelmektedir. Özünde barındırdığı yağ asitleri, mineral ve farklı maddeler ile Bunaklık, Şizofreni, Otizm ve Parkinson ile mücadelede insanlara umut kaynağı olmuştur.

Siyah Kimyon Tohumu Yağı Kullanımı

Bu yararlı Yağ vücuda hem ağız yoluyla hemde deriye sürülerek kullanılabilir. Kara kimyon tohumu yağı günde 1 tatlı kaşığından fazla olmamak şartı ile tüketilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ciltteki yara ve alerjik hastalıklar için ise losyonlar ile karıştırılarak veya sadece cilde sürülerek uygulanabilir. Saçlar için ise sampuanlar ile karıştırılıp kullanılır.

Siyah Kimyon Tohumu Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Şeker Hastalığı (Diyabet) : Siyah Kimyon Tip iki şeker hastalarında glikoz toleransını geliştirmesinden kaynaklı olarak, Baş dönmesi, İshal, kabızlık gibi bazı alerjik reaksiyonlar göstermektedir.
Karaciğer Hastalıkları ve Kanser : Günümüzün en korkulan hastalıklarından birisi olan kanser üzerine birçok araştırma yapılmıştır. En son Hırvatistan’da ki bilim insanlarının yaptıkları deney ve araştırmalara göre siyah kimyonun kanser hücrelerinin oluşumunu engellediği gözlemlenmiştir. Bunun yanı sıra vücudumuz için hayati öneme sahip olan karaciğerdeki hasarı da minimize etmektedir. Siyah Kimyon tohumu prostat, akciğer kanseri ve kolon kanseri içinde şifa kaynağıdır.

Sağlıklı Kilo Verme : Kilo vermekte sıkıntı yaşayan Diyabet hastalarında iştahsızlık oluşturarak kilo alımını engellemekle beraber, kilo vermelerini de sağlamaktadır.

Enfeksiyonlar Rahatsızlıklar : Bağışıklık sistemi zayıf olan bireylerde Siyah Kimyon Tozu MRSA bakterilerine karşı savaşarak problemlerinize çare olmaktadır. Özellikle yaşlılar için enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde mükemmel etkiye sahiptir.

Cilt sağlığı : Özellikle bebeklerde ve çocuklarda görmeye alıştığımız el ve yüz egzamalarının tedavisinde etkilidir. İçeriğinde bulunan pigmentler ve E vitamini sayesinde derideki hasarları engellemekle beraber Sedef hastalığı ve yüzde beliren çillenmelerinde Kara kimyon tohumu yağı ile önüne geçilebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Saç Bakımı ve Kelliğin Önlenmesi : En mucizevi etkiyi saçlarda gösteren Kara Kimyon Yağı, içeriğinde bulundurduğu mikrop önleyici ve zehir giderici özelliği sayesinde saç köklerini güçlendirerek daha güçlü ve dayanıklı saçlar elde edebilirsiniz. Kullanımı ise; yukarıda belirttiğimiz gibi şampuanın içine az bir miktar karıştırarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Kısa zaman içinde saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

Astım Rahatsızlıkları : Yaşamımız boyunca hava kirliliğinden kaynaklı olarak en çok yakalandığımız hastalıkların başında gelen Astım hastalığının çözümü Siyah Kimyon Tohumu Yağında. Alerjik hastalıkları ve reaksiyonları azaltmada en etkili bitkilerin başında Kimyon bulunmaktadır. Alerjik Hastaları için şifa kaynağıdır.

Bağırsak ile Mide Rahatsızlıkları : Mide ve bağırsaklarda oluşan zararlı parazitlerin temizlenmesinde, gaz problemleri ve buna bağlı olarak şişkinlikleri azaltmada çok etkilidir. Yemeklerin içine katılarak veya günde en fazla 1 tatlı kaşığı tüketilerek kullanılması gerekmektedir.

Diğer Faydaları : Kadınların büyük sorunlarından birtanesi olan adet düzensizliğinin önüne geçmektedir. Soğuk algınlığı, grip, halsizlik, boğazlarda iltihap, metabolizma zayıflığı gibi birçok hastalığı önlemektedir. Sindirim sistemindeki zorlanmaların da önüne geçmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar