Sponsorlu Bağlantılar

Artık uzay çağında yaşıyoruz ve robotlar hayatımıza yavaş yavaş girmeye başladı. Bir çok işi yapacak robotlar üretilmeye ve kullanılmaya başlandı. Robot güvenlik görevlileri, robot asistanlar, robot temizlik görevlileri derken artık robot köpekte üretilmeye başlandı. Gerçek köpeklerin yerini tutar mı bilinmez ama dört ayaklı bu robotlar köpekleri taklit ederek bir çok  köpek davranışını sergileyecek şekilde tasarlanmış.

Köpekler insanların en iyi dostu olan canlılardır ve aradaki dostluk bağının yerini tutmasa da robot bir oyuncak olarak vitrinlerde yerini alacak. Robot köpekler 4 ayaklı şekilde gerçek köpekler gibi çimlerde koşuyor, geziyor, köpek sesi çıkarıyor. Gerçek köpeklerin duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan kişiler için sadece elektrikle sarj ederek kullanabilecekleri büyük bir oyuncak görevi görüyor. 20 kilogram ağırlığında olan Robodogs 60 cm boyunda üretime sunulmuş.

Parklarda, bahçelerde yanınızda uzaktan kumandalı araba ile gezmek ve oynamak yerine daha havalı ve dikkat çekecek bir oyuncak ile dolaşabilirsiniz. Peki bu robot köpeğe sahip olmak için nasıl bir ücret ödemek gerekiyor sorusuna gelince uçuk bir fiyat çıkıyor karşınıza 90-100 bin TL arasında değişen bir fiyat mevcut.

Sponsorlu Bağlantılar