Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğunuz okula gitti ve ondan haber alamayınca endişeleniyor, ama telefon kullanmasını da istemiyorsanız tam size göre bir iletişim aracı icat edildi. Okie-talkie adı verilen cihaz ile çocuğunuzdan her yerde haber alabilecek onunla konuşabilecek ve onun da sizinle iletişime geçmesi mümkün olacak.

Okie – talkie telefon özelliği taşımıyor, tıpkı bir telsiz gibi kullanılıyor. Telsizin daha gelişmiş hali olan okie-talkie akıllı telefonların çektiği her yerde kullanılabiliyor yani telsiz gibi belli  bir mesafe sınırlaması yok bir şehirden başka bir şehire hatta ülkeye bile haberleşmek mümkün.

Ebeveynler için üretilen okie-talkie’nin üreticileri de yine ebeveyn kişiler. ABD’ de üretilen ve şuan sadece ABD sınırları içerisinde kullanılan bu cihazın kısa sürede tüm dünyaya yayılması öngörülüyor.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Okie-Talkie Nasıl Kullanılır?

Telszi benzeri bu cihaz mıknatıslı bir kilitle kolayca istenilen yere takılabiliyor, uzun pil ömrü ile bir hafta gibi bir süre açık vaziyette kulanılabiliyor. Akıllı telefonlara yüklenen Okio isimli uygulama ile anne-babanın telefonu ile iletişim kuruluyor. Ebeveyn uygulama üzerinden çocuğuna söylemek istediği mesajı sesli olarak gönderiyor ve okie-talkie cihazında bir ışıklı yada sesli uyarı beliriyor.

Çocuk eğer okulda dersteyse onun dikkatini dağıtmıyor,  play tuşuna basmadan mesajı dinleyemiyor. Mesajı dinledikten sonra göndermek istediği bir mesaj var ise yine sesli şekilde çocukta mesajını gönderebiliyor. Çocukların kullanımı için tasarlandığından dolayı düşme, kırılma, su gibi etkilere karşı da çok dayanıklı.

Kaybolma durumunda  akıllı telefonda bulunan kayıt ile kolayca telefon sahibine teslim edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

5-12 yaş grubu için tasarlanan okie-talkie belli bir aylık paket yada mesaj başına bir ücretle çalışıyor.

Sponsorlu Bağlantılar