Sponsorlu Bağlantılar

Geçtiğimiz günlerde Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi ( NASA) yaptığı bir iş ilanında dünyayı uzaydan gelecek herhangi bir tehdit yada tehlikeye karşı koruyacak Gezegen Koruma Memuru aradığını duyurdu. NASA verdiği ilanda Gezegen Koruma Memuru tanımını “Gezegen koruma, organik bileşenler ve biyolojik kirliliğin insanlı ve insansız uzay araştırmaları yapılmasını engellemesini önlemek” olarak açıkladı.

Yıllık maaş miktarını 124 bin dolar ile 187 bin dolar (660 bin lira ) arasında olması beklenen bu iş için çok az bir alım yapılacak. Aranan şartlar ise şöyle sıralanıyor;

Amerika vatandaşı olmak, en az bir yıl devletin üst düzey bir görevinde çalışmış olmak, ileri derecede fizik, matematik, mühendislik ve gezegenler arası koruma bilgilerine sahip olması gerekiyor. Fizik, matematik yada mühendislik bölümlerinden birisinden mezun olmak.

 

Sponsorlu Bağlantılar

İlanın iş tanımında” istemli yada istemsiz bir şekilde Dünyalı organizmaları ve organik bileşenleri başka gezegenler yada güneş sistemlerine taşıyan ve Dünya’ya geri dönmek üzere  Dünya dışı gezegenlerden örnek toplayan uzay mekiklerini kapsayacak.” olarak tanımlanıyor. Dünya’yı uzaydan gelecek mikroplara karşı korurken dünyadan da başka gezegenlere mikrop yada tehlike bulaşmasını engelleyecek.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar