Sponsorlu Bağlantılar

Mogan Gölü Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan 5 km2’lik bir alana sahip olan bir parktır. Ankara merkeze 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Başkent Ankara’nın deniz özlemini gidermeyi başaran Mogan Gölü ziyaretçilerine mavi ve yeşilin doğal güzelliğini sunuyor. Mogan parkında bir çok aktivite alanı ve gezilecek yerler mevcut.

Bir çok piknik alanı, koşu ve yaya yolu, seyir terası bulunan alanda spor faaliyetleri için futbol ve basketbol sahası ile tenis kortu da bulunmaktadır. Mogan etrafını gezmek isteyenler için belediye tarafından yapılan 4 kilometrelik bir ahşap bir yürüyüş yolu vardır.

Aynı zamanda  bu güzel manzara eşliğinde evlenmek isteyenler için göl manzaralı bir nikah salonu da var. Göl etrafında bulunan restoranların menüleri genellikle et mangaldan yana olmaktadır. Dileyen restoranlarda yemeğini yiyebilir, dileyen çay bahçelerinde bu güzel manzara eşliğinde çayını, kahvesini yudumlayabilir. Mogan Gölünde güneşin batışını sevdiklerinizle keyifle izleyebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Mogan Gölü derinliği 3 metreye kadar ulaşan çok sığ olmayan bir göldür. İçerisinde turuncu sazan balıkları vardır ve çevredeki kişiler tarafından avlanan bu balıklar köy pazarlarında satılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Gidilir?

Mogan Parkına Ankara içinden bir çok belediye otobüsü ile ulaşım sağlamak mümkündür. EGO-108, EGO-177 ve EGO-182 numaralı otobüsler ile Mogan Gölü yakınlarına gitmek mümkündür. Özel araç ile gidecek kişilerin ise Ankara- Konya yolunu takip edip Gölbaşı kavşağından devam edip, tabelaları takip etmelidirler.

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar