Sponsorlu Bağlantılar

Eğer ki sakar bir eşiniz varsa veya evde minik bir canavar yaşıyorsa koltukların veya döşemelerin kirlenmemesi elde değil.

Günümüzde temizlik firmaları birçok leke için farklı ürünler üretmiş durumdalar. Ancak öyle bir an gelir ki elinizin altında leke çıkarıcı bulamayabilirsiniz. Bu talihsiz durumlarda nasıl hareket edeceğinizi vereceğimiz birkaç ipucu ile çözebilirsiniz.

Çay, Kahve ve Kan Lekesi

Bu zorlu lekelere kurumadan müdahale edilmelidir. Çay ve kahve döküldüğünde ilk olarak temiz bir bez ile ıslak bölgenin nemi alınmalıdır. Fazla bastırmayın leke kumaşa işleyebilir.

Daha sonra su, sıvı deterjan karışımını lekenin üzerine damlatarak hafifçe silin. Mobilyalarda kurumuş kahve lekelerini ise sirkeli su ile çıkarabilirsiniz.

Mürekkep Lekesi

Evinizde ufak bir canavar var ise duvaların ve mobilyaların mürekkep ile kirlenmemesi imkansız. Mürekkep lekesinin üzerine az miktarda kolonya dökerek temiz bir bez ile silin.

Sponsorlu Bağlantılar

Çikolata Lekesi

Çikolata Lekesi kurulduğunda zor çıkan bir lekedir. Lekenin üzerine sıvı deterjan damlatılarak 10 dakika bekletildikten sonra bol su ile durulanır.

Sakız Lekesi

Sakız yapıştığı bölgeden zor ayrılan bir maddedir. Sakızı kumaştan ayırmak için buz dolu poşeti sakızın üzerine uygulayın. Sertleşen sakız kumaştan ayrılacaktır.

Geriye kalan sakız lekesinin üzerine su-sıvı deterjan karışımı damlatılarak temiz bir bez ile silin.

Sponsorlu Bağlantılar

Not : Çıkmayan Çikolata ve Sakız lekesini benzol ve türevleri ile çıkarabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar