Sponsorlu Bağlantılar

Büyük şehirlerin stres ve yoğunluğundan uzak kalmak ve bol oksijenli dağ havasını ciğerlerinize çekmek istiyorsanız tam size göre bir yer Kazdağları. Ege ve Marmara bölgelerinin ortasında kalan Kazdağları görülmeye değer güzelliklerden. Birçok ağaç ve bitki çeşitliliğine ev sahipliği yapan bölge şelale ve dereler bakımından fazlaca zengin ve hem göze hem bedene hitap eden bu tertemiz sular üzerinizde bulunan bütün stres ve yorgunluğu alıp götürecek.

Nasıl Gidilir?


Istanbula’a 5-6 saatlik mesafede olan Kazdağları, Çanakkale’ye 123, Balıkesir’e 92 km uzaklıkta. Kazdağlarına ulaşmak için öncelikle Edremit’e gelip oradan Zeytinli, Güre Köyü yada Altınoluk istikametinden orman yolları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler


Sıcak havalarda serinlemek için Hasanboğuldu( Sütüven Şelalesi) Göleti çok gözde bir yer. Yeşil ve mavinin ahenkle dans ettiği gölette serin sularda yüzmek ayrı bir keyif veriyor.

Ayrıca doğal bir güzellik olan Şahin Deresi kanyonu, Ayı Deresi, Döşeme Deresi gibi birçok derede serinleyip doğal güzellikleri izleyip bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Yürüyüş yapmak için Sarıkız Zirvesi, Tozlu Yaylası iyi seçeneklerdir.
Bölgede zeytin ve mamülleri üretilmekte olup hediyelik için ve kullanmak için bu ürünlerden almadan dönmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar