Sponsorlu Bağlantılar

Kartepe Kayak Merkezi Kocaeli il sınırları içerisinde Kartepe İlçesinde yer almaktadır. İstanbul’a 1 saat 30 dakikalık mesafede bulunan Kartepe kış turizminin yanı sıra yaz aylarında da birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Özellikle yaz döneminde temiz havanın ve bol oksijenin sağladığı avantajlardan dolayı futbol camiası kamp dönemini Kartepe tesislerinde geçirmektedir. Yaz ve kış dönemlerinde Kartepe Belediyesi, kayak tesisine düzenli olarak geziler düzenlemekte.

Kartepe’ye Ulaşım

Kış döneminde belediye tuzlama çalışmaları ile yolların kapanmasını engellemektedir. Sadece kar lastiği ile zirveye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kartepe ilçe sınırlarında bulunan Maşukiye beldesinden 15-20 dakikada Kayak Tesisine varabilirsiniz.

Kartepe Kayak Tesisinin İmkanları Nelerdir?

Türkiye’de kurulan kayak tesislerinin arasında en yenisi olma özelliğini taşıyan Kartepe, zirvesinde tek İşletme bulunmasına rağmen 4 ayrı lift çıkışının hepsine tek bir skipass ile faydalanmanıza imkan veriyor. Böylece bu özellik kayma esnasında size ayrıcalık sağlıyor ve zorluk derecesine göre değişim yapmanıza olanak sağlıyor.

  • Kartepe Kayak Tesisi tüm zorluk seviyelerine hitap eden pistlere sahipken,
  • Geyik alanı kolay-orta
  • Karlıktepe orta
  • Kadıkonağı kolay

seviyelere hitap etmektedir.

Burda en büyük detay ise kayak pistinin sonunda yukarı nasıl çıkacağınızdır. Karlıktepe teleski sistemine sahip olması, diğer liftlerin ise telesiyej sistemine sahip olmasıdır.

Teleski : Ayakta durduğunuz pozisyonda liftlerin sizi karın bölgenize bağlı olan sistem ile zirveye çekmesi.

Sponsorlu Bağlantılar

Telesiyej : Sizi zirveye, oturarak çıkartan sistem.

Kartepe’nin zirvesinde tek otel bulunması hasebiyle fiyatların biraz kabarık olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle kayak yapmak için gelenlerin malzemelerini yanlarında getirmeleri iyi olur. Snowboard tahtası veya kayak ekipmanları yüksek fiyatlar ile kiralanıyor. Ancak şu faktör de unutulmamalı, kalabalıktan kaynaklı olarak sıra bekleyebilirsiniz.

Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul yönünden gelecek olanların Kocaeli Tem Doğu çıkışından çıkarak Maşukiye yönüne ilerlemeleri gerekiyor. Tabelalar sizi 15 dakikada zirveye ulaştıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Diğer alternatif ise Tur şirketleri ile gelmeniz. Ayrıca kış döneminde özel indirimlerden yararlanabilirsiniz.

  • İstanbul’a 140 km mesafede (1 saat 30 dakika)
  • İzmit’e 30 km mesafede (30 dakika)
  • Sapanca’ya 20 km mesafede (20 dakika)
  • Yalova’ya 80 km mesafede (1 saat)
  • Bursa’ya 200 km mesafede (2 saat 10 dakika)
Sponsorlu Bağlantılar