Sponsorlu Bağlantılar

Karışımların ayrılarak tekrar kullanılabilir hale getirilmesine geri dönüşüm diyebiliriz. Karışımların ayrılması ile birlikte çöpe gidecek bir çok malzeme tekrar insanlara ve tabi ki ekonomiye kazandırılır. Kağıt, plastik, karton, cam ve kullandığımız bir çok ürün karışık malzemelerden oluşmaktadır. İçerisinde kağıt ve camı birlikte barındıran yada farklı ürünleri beraber barındıran ürünlerin ayrıştırılması ülke ekonomisi bakımından çok önemlidir.

Ayrıca  ham petrol gibi değerli bir ürün ayrıştırılarak benzin, mazot, plastik ürünler gibi farklı üretim alanları oluştururlar böylece ülke ekonomisine bir çok alanda katkı sağlanmış olur.

İnsanlığa hizmet eden bir çok kaynak zamanla tükenmektedir. Sürekli tüketim halinde olunması da bu durumu tetiklemektedir. Oysa okunan bir kitap yada tüm sayfaları kullanılan bir defter geri dönüştürülme ile tekrar bir defter ve kağıt olabilir, böyle ülke ekonomisi aynı defter ve kağıt ham maddesi ile yeni defter kağıtlar üretir.

Böylece ağaçlar kesilmez, üretim için gerekli olan diğer maddeler daha az kullanılır ve bu şekilde sürekli bir üretim söz konusu olur. Karışımlarını ayrıştıran ülke ekonomileri her zaman diğer ülke ekonomilerine oranla daha iyi noktaya gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar