Sponsorlu Bağlantılar

Elma

Özellikle elma sirkesi karaciğer yağlanmasını önlüyor. Yüksek miktarda içerdiği lif sayesinde sindirim sistemindeki toksik maddelerin atılımını sağlar.

Sarımsak

Karaciğer enzimlerini aktif hale getirerek karaciğer temizliğinin sağlanmasında faydalıdır. Karaciğer için zararlı kolesterol ve trigliserit düzeylerini azaltır.

Greyfurt

Yağ yakıcı etkisi sayesinde karaciğeri rahatlatıcı ve temizleyici etkisi vardır. Ayrıca C vitamini ve antioksidan özelliğiyle karaciğeri güçlendirir.

Pancar

Sponsorlu Bağlantılar

Doğal kan temizleyici etkisi bulunan pancarı yemek ve salatalardan eksik etmemek gerekiyor. Karaciğer yağlarının yakımını sağlıyor.

Yeşil yapraklı sebzeler

Yeşil yapraklı sebzeler yüksek lif içermeleri sayesinde karaciğer temizliğinde faydalıdır. Özellikle yeşil çay, brokoli, enginar günlük diyette bulundurulmalı.

Zerdeçal

Hem karaciğer temizliğinde hemde hasarlı karaciğer hücrelerinin onarılmasında çok etkili olan zerdeçal yağların vücutta sindirilmesini de sağlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Avakado

Kötü kolestrolü düşürücü, iyi kolestrolü yükseltici etkisi vardır. Karaciğerdeki toksin maddelerin atılmasını sağlar ve karaciğeri temizler.

Ceviz

Omega 3 gibi faydalı yağ asitleri bakımından zengin olan ceviz karaciğer hasarlarını onarıcı ve azaltıcı etkisi vardır.

Limon

Sponsorlu Bağlantılar

Limon içerdiği C vitamini sayesinde toksin maddeleri vücuttan uzaklaştırır. Özellikle limonlu suyun her gün tüketilmesi gerekir.

Su

Su bedeni temizleyip arındırdığı gibi karaciğerinde temizliğini sağlar. Günde en az 8-10 bardak su içilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar