Sponsorlu Bağlantılar

Kalbe Faydalı Gıdalar Nelerdir?

Ayva, acve hurması, zemzem suyu, üzüm, elma, incir, zeytinyağı, nar, alıç, kiraz, karabaş otu, deve dikeni, sarımsak, çörek otu, oğul otu ve karpuz kalbe faydalıdır.

Kalp Damar Tıkanıklığı

a) Köpek otu, limon kabuğu ile beraber kaynatılıp içilir.
b) Kantaron demlenip, günde üç defa aç karna birer su bardağı içilir.

Kalp Kapakçığı Rahatsızlığı

200 gr. köpek otu 4 litre suda, su 3 litre kalana kadar kaynatılır. Aç karna 1’er çay bardağı günde 3 defa içilir (acı ve şifalı bir çaydır).

Tansiyon

a) Potasyum içeren incir, üzüm, kavun, karpuz tansiyonu dengeler.
b) Ökse otu demlenip içilirse, tansiyonu dengeler.
c) Limon, yoğurtla karıştırılıp yenirse, tansiyonu dengeler.
d) Sarımsak tansiyonu dengeler

Düşük Tansiyon

Tuzlu ayran içmek ve arpa kaynatıp içmek tansiyonu çıkartır.

Yüksek Tansiyon

Limonata, greyfurt, kiraz tansiyonu düşürür. Stres ve böbrek rahatsızlıkları tansiyonu doğrudan etkiler. Bunun için stres ve böbrek rahatsızlıklarını tedavi etmek gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Margarinler Kalbe Zararlı

Margarin gibi katı bitkisel yağların özellikle kadınlarda kalp rahatsızlıkları riskini arttırdığı bildirildi. New England Journal Of Medicine adlı dergide yeralan araştırmaya göre, bisküvi ve hamurlu pastalarda kullanılan doymuş yağ oranı yüksek Margarinler kalp rahatsızlığı riskini üçte bir oranında arttırıyor. Araştırma da kadınların doymamış yağ tüketmesi halinde kalp rahatsızlığı şansını %53 oranında azaltmış olabilecekleri belirtiliyor.

Doz ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitkisel kürlerin kullanımı için uygun doz, kullanıcının yaşı, sağlığı ve çeşitli faktörlere bağlıdır. Çocuklarda / yetişkinlerde uygun doz aralığını belirlemek için yeterli bilimsel bilgi bulunmamaktadır. Doğal ürünlerin her zaman güvenli olmadığını ve dozajların önemli olabileceğini unutmayın. Ürün etiketlerindeki ilgili talimatlara uyduğunuzdan emin olun ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanınıza danışın.

Sponsorlu Bağlantılar