Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde artık beyaz una rakip bir çok un çeşidi kullanılmakta ve faydaları tartışılmakta. İnsanlar faydalı beslenmenin önemini anlamış ve yeni hormonsuz gıdalar peşine düşmüş bulunmakta. İşte bugün duyanların hayret edeceği bir un çeşidinden bahsedeceğiz; Kahve Unu. Kahvenin unu nasıl olur demeyin, tıpkı diğer unlar gibi çok amaçlı kullanılabilen kahve unu faydaları ve içerisindeki zengin besin değeriyle de kendinden söz ettirmeye başladı bile.

Kahve unu nasıl yapılıyor sorusuna gelecek olursak; kırmızı minik taneler halinde olan kahve meyvesinin çekirdeği kahve yapımı için çıkarıldıktan sonra geride kalan etki kısımdan yapılıyor. Kahve çekirdeğinin kavrulup çekilmesiyle ortaya çıkan toz formundan daha farklı bir ürün elde edilmiş oluyor. Kahve unu zengin içeriğiyle süper besinler arasında kendine yer buluyor. İçerisinde demir, protein ve fazlaca potasyum barındırdığı için diğer un çeşitlerine göre daha besleyici bir un oluyor.

Kahve ununun kullanım alanı ise çok geniş. Tıpkı diğer unların kullanım alanı gibi her türlü un ile yapılan yiyeceğe konulabilir.

Kek, pasta, kurabiye, makarna, ekmek ve poğaça gibi hamur işlerinde kolaylıkla kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar