Sponsorlu Bağlantılar

İzmit’in neyi meşhur?” sorusuna birçok cevap verilebilir. Aklınızdan pişmaniye veya gazoz geçebilir. Fakat “İzmit’te Ne Yenir?” sorusuna cevap vermekte zorluk yaşayabilirsiniz. Bugünkü makalemizde bu sıkıntınızı çözüm bulacağız.

İzmit’e gezmeye gelen yerli-yabancı turistlerin ve İzmit halkının kesinlikle uğrayıp tatması gereken bir lezzet “Mini Köşk“…

1999 yılında hizmete açılan köfte ve ızgara salonu her yaştan insanın damak tadına hitap etmeyi başarmıştır. Doğal ve lezzeti bir arada bulmak isteyenlerin uğrak mekanı haline gelen bu et lokantası İzmit’in markası haline gelmeyi başarmıştır.

Kurucusu olan Adapazar’lı Hüseyin Pancar, Mini Köşk Köfte olarak ilk etapta 10 masa ile başladığı işi bu aralar 100 çalışan ve 2 katlı bir tesis ile sürdürmektedir. Ayrıca tesiste oyun parkı ve geniş bir otopark mevcuttur.

Bu lezzetin tam sırrını vermese de Hüseyin Bey, kullandıkları malzemenin içeriği konusunda bilgilendirici açıklamalar yaptı. Kullandıkları eti Kandıra’dan kendi özenle seçtikleri hayvanlardan temin ederken, köftenin harcına karabiber, kimyon, kekik, tuz, soğan ve ekmek içi kattıklarını belirtiyor. Köftelerin içine dana eti ve az miktarda kuzu eti kattıklarını söyleyen Hüseyin Pancar, üretilen köftelerin günlük olduğunuzda hatırlatmayı unutmuyor. Menüde köftenin yanı sıra sucuk, biftek ve pirzola gibi çeşitlerinde bulunması müşteriler için alternatif oluşturuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Hüseyin Pancar açık büfe kahvaltının da yer aldığı Mini Köşke yolu düşen herkesi beklediğini ifade ediyor. Hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini üst seviyeler de tutan işletme çalışanları, istek ve önerilere her zaman açık olduklarını belirtmekteler.

Mini Köşke Ulaşım

Yeni Kandıra Yolu Üzeri, Çayırköy Mevkii İzmit/Kocaeli

İstanbul yönünden gelen araçlar Gölcük kavşağından Kandıra yönüne dönüp, 5 km ilerlemeliler.

İstanbul Tem otobandan gelenler İzmit Doğu çıkışından sonra tabelaları takip ederek 2 km sonunda Mini Köşke ulaşabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar
  •  İstanbul’a 130 km mesafede (1 saat 30 dakika)
  • Sakarya’ya 40 km mesafede (30 dakika)
  • Yalova’ya 80 km mesafede (1 saat)
  • Bursa’ya 180 km mesafede (2 saat)
Sponsorlu Bağlantılar