Sponsorlu Bağlantılar

Sakarya İlinin Sapanca İlçesinde bulunan Sopeli Doğal Yaşam Köyü Mahmudiye Köyü sınırlarında yer alıp, Dereiçi Mevkiinde bulunmaktadır. Sapanca ilçesinin, Sosyal Yaşam Tesisi anlamında, son yıllarda en büyük yatırımları arasında yer alan bu tesis, doğum günü kutlamaları, düğün ve nişan organizasyonları, iş toplantıları ve tatilin izi geçirmek için iyi bir alternatif olabilir. Çevre illere yakınlığı ve hizmet kalitesi ile birçok doğa severi kendine çeken Sopeli, ağırladığı üst düzey misafirler ile göz doldurmaktadır. Bu zamana kadar İş adamlarının, film yıldızlarının ve birçok ünlünün uğrak mekanı olan bu tabiat harikası mekan, farklı lezzetleri, en iyi şekilde servis ederek hizmet kalitesinde yüzleri güldürmeyi başarıyor.

Bu eşine az rastlanır sosyal yaşam alanı farklı bölümlerden oluşmaktadır. Örneğin kahvenizi yudumlamak veya yorgunluk çayı içmek için ayrı bir bölüm yapılmış. Uzun uğraşlar ve paralar harcanarak yapılan Sopeli sunduğu kaliteli hizmet anlayışı ile kazandıklarının hakkını veriyor.

Uyarı : Arap turistlerin yoğunluğundan mı bilinmez, menülerde ki fiyatlar biraz kabarık. Dikkat edilmezse bulaşıkhanenin yolunu tutabilirsiniz.

Gölçiçeği Cafe

Tesisin girişinde, şelalenin yanı başında yer alan cafe de, sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlere kadar kahvenizi manzara eşliğinde yudumlayabilirsiniz. İsterseniz teras bölümünde yorgunluk çayınızı içip, gezimize devam edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Siyah Kuğu SteakHouse Restaurant

Şeflerin lezzetli dokunuşları ile hazırlanan SteakHouse menülerini Siyah Kuğu Restoranda tadabilirsiniz.

Orman Gülü Restaurant

Açık alanı 500, kapalı alanı 250 kişi kapasiteli olan bu Restaurant, Sopeli’de ki en büyük tesis. Suyun kenarına kurulan çardaklarda sabahın ilk ışıkları ile serpme kahvaltı yaparak güne başlayabilirsiniz. Günün diğer kısmında, ızgaralar, ev yapımı baklavalar ve fırın tatlıları ile kuş cıvıltıları arasında ciğerlerinizi oksijene boğabilirsiniz.

Antik Bahçe

Kır düğünleri ve Büyük Organizasyonlarınızı 1000 kişi kapasiteli bu mekanda yapabilirsiniz.

Hediyelik Eşya Dükkanları

Akarsunun yanı başına kurulan Shop’lar da hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Ayrıca Profesyonel fotoğrafçılar sizin için hatıralarınızı ölümsüzleştirebilir.

Sopeli Doğal Yaşam Köyüne Ulaşım

Genel olarak zengin Arap turistlerin akınına uğrayan Sopeli, Çevre illere yakınlığı itibari ile hafta sonlarını değerlendirmek için güzel bir tercih.

Sponsorlu Bağlantılar
  • İstanbul’a 150 km mesafede (1saat 40 dakika)
  • Kocaeli’ne 40 km mesafede (30 dakika)
  • Sakarya’ya 30 km mesafede (25 dakika)
  • Yalova’ya 100 km mesafede (1 saat)
  • Bursa’ya 210 km mesafede (2 saat 20 dakika)

 

İstanbul yönünden araçları ile gelenler Tem Sapanca Batı çıkışından ayrılarak tabelalar yönlendirmesi ile ortalama 110 dakika da Sopeli’ye varabilirler.

İstanbul’dan gelenler sabah erken saatlerde hareket ederlerse, trafik sorunu ile karşılaşmazlar. Dönüş yolunda ise öğle vakti veya gece geç saatte dönmeniz durumunda trafiğe takılmazsınız.

Sponsorlu Bağlantılar