Sponsorlu Bağlantılar

Bahçeleri ilaçlama sürecinde karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi, yabani otların üzerinde herbisit ve pestisitlerin etkisini yitirmesidir. Yabancı ot öldürücülerin işe yaraması ve otların kızarmasının neden daha uzun sürdüğü merak konusudur. Bunun nedeni ne olabilir? Herbisitinizdeki bileşenler artık aktif değil mi?

 

Pestisitler zamanla etkinliğini kaybederler. Kışın havanın soğuk ve yazın ılıklığı aktif bileşenleri parçalayarak zamanla pestisitleri işe yaramaz hale gelmesine neden olur. Geçen yılki kimyasalları iklim kontrollü(25 °C) bir alanda saklamadığınız sürece, bu yıl o kadar etkili tesir etmeyecekler. Bu, çevrenizdeki böcekler, yabani otlar ve hastalıklar için iyi bir haber olsa da, sizin için içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Ayrıca korumaya çalıştığınız bitkiler için de o kadar iyi bir durum değil. Böcek ilacı satın almak ve kullanmak için en uygun yöntem, yalnızca o büyüme mevsiminde kullanmayı planladığınız ürünü satın almaktır.

Su, kimyasalların zamanla etkinliklerini azaltır. Artık birçok tüketiciye ürünler, kendilerinin karıştırabileceği konsantre halde geliyor. Suya eklendikten hemen sonra ürünleriniz zamanla etkinliğini yitirmeye başlar. Karıştırırken, yalnızca o gün kullanmayı planladığınız kadar karışım hazırlayın. Bunu yaparak, çevrenizdeki böcekleri, hastalıkları ve yabancı otları daha etkili şekilde kontrol altına alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar