Sponsorlu Bağlantılar

Akupunkturun çeşitli hamilelik semptomlarını gidermek için kullanılabildiği, Çinliler tarafından binlerce yıldır bilinmekteydi, ama geleneksek tıp çevrelerinde daha yeni farkına varılıyor. Bugün bilimsel çalışmalar çağların bilgeliğini desteklemektedir; araştırmalarda akupunkturun beyinde acı sinyallerini bloke eden endorfin de dahil olmak üzere birçok kimyasalın salgılanmasını tetiklediği görülmüştür.

 

Nasıl yapıldığına gelince; Bir akupuntur uzmanı vücut üzerindeki görülmez bazı hatlar (ya da meridyenler) üzerinde belli noktalara birkaç düzine kadar ince iğne saplar. Eski geleneklere göre, bu hatlar vücudun yaşam gücü olan “çi”nin dolaşım kanallarıdır. Araştırmalarda, bu noktaların derinde bulunan sinirlere denk geldiği ve bu noktalara saplanan iğneler çevrildikçe (ya da elektropunktur denilen bir yöntemde elektriksel olarak uyarıldığında) sinirlerin etkinleşerek endorfin salgılanmasına ve bel ağrısı, mide bulantısı ve hamile depresyonu da dahil olmak üzere başka bir çok sorunun iyileşmesine faydası olduğu anlaşılmıştır.

Akupuntur doğum sırasında sancıların azaltılmasında ve doğumun hızlandırılmasında da kullanılabilir. Hamile kalma güçlüğü yaşayanlar için de akupuntur doğurganlık sorunlarının giderilmesinde yardımcı olabilmektedir.

Hamileliğin İlk Belirtilerini Öğrenmek İçin Tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar