Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle şunu belirtelim, dağ havası almak, su sporu yapmak, kamp kurmak ve balık yakalayıp stresten uzak bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız Gölkay Park tam size göre…

2010 yılında belediye tarafından Bıçkıdere Göleti çevresine kurulup, halkın hizmetine sunulan bu tesis 2014 yılında özel sektöre devredilmiştir. Ortalama 100.000 dönümden fazla alana sahip olan bu doğa harikası mekan, sunduğu hizmet kalitesi ile müşterilerin yüzünü güldürmektedir.

Son zamanlarda Su sporları dalında Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına ev sahipliği yapan Gölkay, 7’den 70’e herkese hitap etmektedir. Bunun yanı sıra çocuklar için oyun parkları ve oyun alanları bulunan tesiste kapalı ve açık kafeterya ile yaz kış hizmet vermekte.

Gölkay Park Nerede?

Gölkay Park, Kocaeli İlinin, İzmit İlçesine bağlı olan Çayırköy Mevkiinde bulunmaktadır. Çevresi ormanlık tepeler ile çevrili olan bu göl, İzmit-Kandıra yolunun 5. Kilometresinde solda kalmaktadır.

Gölkay Park Ulaşım

Konum itibari ile çevre illerin akınına uğrayan tesis, doğa harikası olmasının yanı sıra ulaşım bakımından da sizlere zorluk yaşatmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar
  • İstanbul’a 120 km mesafede (1 saat 30 dakika)
  • Sakarya’da 40 km mesafede (30 dakika)
  • Yalavo’ya 60 km mesafede (40 dakika)
  • Bursa’ya 200 km mesafede (2 saat 45 dakika)
  • İzmit’e 5 km mesafede (10 dakika)

Çevre illerden araçları ile gelenler İzmit Otogar istikametinden Kandıra yönüne hareket ederek 5. kilometrede Gölkay kavşağına saparak tesise ulaşabilirler.

Şehirlerarası otobüs terminaline gelenler ise 20 TL taksi ücreti vererek Gölkay’a ulaşabilirler.

İzmit ilçesinden gelenler ise Halkevinden 59 numaralı Çayırköy minibüsleri ile Bıçkıdere Göletine ulaşabilirler.

Gölkay Park Su Sporları ve Aktiviteler

İzmit’in göbeğinde bulunan eşsiz mekan su sporlarının yanı sıra sizlere birçok hizmeti sunmaktadır.

Su sporları eğitim paketi için işletme görevlisine başvurabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Wakeboard

Her babayiğidin harcı olmayan bu spor sürat teknesi ardında yapılmakta. Sürat teknesi sizi çekerek snowboard tahtası üzerinde gölün çevresini gezmenizi sağlıyor. 5-10 denemeden sonra spora adapte olabilirsiniz. Gereken eşyalar tesis tarafından karşılanmaktadır.

Su kayağı

Gölde bulunan sistem kablo aracılığı ile sizi çekerek kayak malzemeleri üzerinde gölün etrafını dolaşmanıza olanak sağlıyor. 2-3 denemeden sonra rahatlıkla adapte olabilirsiniz. Gereken kıyafetler işletme tarafından size temin edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Flyboard

Kendinizi Superman gibi hissetmek isterseniz Flyboard tam da size göre. Suyun verdiği basıncın itiş gücü ile 9-10 metre havada kalmanızı ve akrobatik hareketler yapmanızı sağlayan Flyboard’ı öğrenmek ve kullanmak çok kolay.

Camping

Gölün çevresinde kamp yapmaya müsait birçok nokta bulunmaktadır. Etrafı büyük ve sık ağaçlar ile çevrili gölde isterseniz balık da avlayabilirsiniz. Yalnız uyarmamız da fayda var, gölün çevresinde bolca sinek bulunmakta.

Yürüyüş

Sponsorlu Bağlantılar

Gölün çevresini kapsayan ortalama 5 km uzunluğunda bir parkur bulunmakta. Yürüyüş esnasında yorulursanız, dinlenmeniz için banklar yapılmış. Her 1000 metre de bir su ihtiyacınızı gidermeniz için çeşmeler bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar