Sponsorlu Bağlantılar

Antibiyotikler bir çok tehlikeli  hastalığın tedavisinde kullanılan önemli ilaçlardır. Ancak bilinçsiz kullanılan antibiyotikler vücutta bazı bakterilerin antibiyotiğe karşı direnç kazanmasına sebep olmaktadır. Bu durumda hastalıkların daha fazla artmasına ve tedavinin zorlaşmasına sebep olur. Hastalığın tedavisi için her defasında daha yüksek dozda antibiyotik alınması gerekecek ve dirençli bakteriler ve mantarlar daha da güçlenecek ve vücut için ayrı bir tehlike oluşturacak; Mantar.

Antibiyotiklerin kullanılması ile bu antibiyotiğe duyarlı olan  tüm bakteriler ölüyorlar ve ortam antibiyotiğe dirençli bakteri ve mantarlara kalıyor. Özellikle uzun süre ve gereksiz olarak  kullanılan her antibiyotik bu dirençli bakterilerin artmasına neden oluyor. Kullanılan antibiyotikler sonucunda bağırsaktaki flora bakterilerinin ölmesi ve dirençli olan bazı bakterilerin artmasına ve ciddi karın ağrısı ve kanlı isale neden olabilir. Bu durum da bağırsak mantarına sebebiyet verir. Tedavide antibiyotiğin kesilmesi ve gerekirse o mikroplara karşı etkili ilaçlar verilmelidir.

Ayrıca bağırsak mantarının dışında kadınlarda görülen vajinal mantarların sebeplerinin başında yine fazla antibiyotik kullanımı gelmektedir. Vajinanın doğal florasını bozan antibiyotikler mantar hastalığına sebep olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar