Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde en çok Karadeniz bölgesinde yetişen fındık tam bir vitamin, mineral deposudur. Fındık ülkesi olarak bilinmemize rağmen yeterli miktarda fındık tüketmeyen bir toplumuz. Fındığın maliyetli bir kuruyemiş olmasında bu durumun payı vardır ancak bugün yazımızda bahsedeceğimiz çiğ fındık kavrulmuş fındığa göre hem daha uygun hemde kat kat fazla faydalıdır. İşte fındık tüketmeniz için bir kaç neden;

Fındık Kanser Düşmanı

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre fındık tam bir kanser düşmanı ve kanserli hastaları tedavi etme özelliği var. İçerisinde bulunan yüksek miktarda E vitamini ve manganez minerali ile kansere savaş açar ve özellikle mesane kanserini önler.

Cilt ve Saç Sağlığı

Yaşlanma geciktirici, kırışıklık giderici kremlere çuvalla para vermek yerine her gün yenilenecek bir avuç çiğ fındık ile cildinizde kırışıklıklar olmayacak, saçlarınız gürleşecek ve parlayacak. Fındık yağını cilde ve saça uygularsanız yaşlanma, saç dökülmesi, cilt kırışıklığı gibi etkileri en aza indirebilirsiniz. Ayrıca saçlarının yavaş uzamasından şikayet edenler içinde fındık en iyi besindir.

Fındık Kalbi Korur

Fındığın kötü kolesterolü düşürücü etkisi vardır. Kalp sağlığını koruyarak ve kalbi besleyerek kalp krizini ve kalbe bağlı hastalıkların olmasını engeller.

Sponsorlu Bağlantılar

Fındık sinir sistemi, sindirim sistemi ve bağışıklık sistemini korur ve güçlendirir, kas ağrıları ve krampların oluşmasını en aza indirir ve magnezyum deposudur. Ayrıca cinsel gücü arttırıcı etkisi vardır. Zayıflamak isteyenler için en iyi ara öğün ve atıştırmalık konumundadır. Fındık fazla tüketilmesi sonucunda vücuda fazla yağ gireceği için kilo aldırıcı etkisi vardır.

Sponsorlu Bağlantılar