Sponsorlu Bağlantılar

Mercedes’in devrim niteliğindeki G Serisinin en mükemmel aracı konumunda bulunan G65 900 özellikleri ile sizleri çıldırtacak.

Bu güne kadar ürettiği arazi tipi araçların içinde en güçlüsü olan 887 Beygir‘lik bu canavar sınıfındaki araçlara fark atmış durumda. Mercedes’in ürettiği on iki silindirliler arasında liderlik koltuğunu alan Brabus G65 900, Frankfurt Otomobil fuarında görücüye çıktı. Fuara damga vuran on iki silindirliler arasında dünyanın en güçlü aracı olan Brabus G65 900 izleyicilerden tam not aldı.

Taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan G-Serisine AMG departmanı da güzel bir dokunuşta bulunarak Brabus G65 900 modelini tasarladılar. Bu ortak çalışma ile ortaya çıkan Brabus, sanki baklavanın üzerindeki fıstık gibi vazgeçilmez duruyor.

 

Sadece 10 adet üretilecek olan Brabus modeli, 700 Beygir’lik Mercedes S65 modelinden sonraki en güçlü araç durumunda. Brabus G65 900 modeli 666.000 Euro‘luk fiyatı ile dikkat çekerken Frankfurt Otomobil Fuarında 887 Beygir‘lik gücü ve 1200 Nm tork gücü ile kullanıcıları beğenisini kazandı. Normal şartlarda 1500 Nm olan Torku güvenlik nedeni ile 1200 olarak kısıtlanmıştır. 0 km’den 100 km hıza 3,9 saniye de ulaşan bu canavarın zırhının altıda ise 6,3 litre hacimli V12 biTurbo makine bulunmaktadır. Aracın ayrodinamik yapısı ve ağırlık kazanımı sağlayan gövde parçaları sayesinde 230 km/s’ten 270 km/s hıza ulaşmaktadır. Bu değerler ile klasmanında AMG GT’yi ezip geçerek liderliğe oturan Brabus G65 900 modeli SUV için özel olarak tasarlanmış 23″ jant boyutuna sahip. Son olarak zırhlı bir araç görünümüne sahip bu makinenin tüm gövde komponentleri karbondan yapılmış.

Sponsorlu Bağlantılar

Aracın içinde ise sizleri büyük sürpriz bekliyor. Araç SUV tipi olsa da klasmanında en rahat araç olma yolunda zirveyi zorluyor. Kabin bölümündeki deri döşemeler ile kendinizi uçak kokpitinde hissediyorsunuz. Frankfurt Otomobil Fuarının yeni gözdesi olan Brabus modeli arka koltukları birbirinden bağımsız olması için platform ile ayırarak bu bölüme 4,3″ ekran ve bardaklık(soğutma ve ısıtma özellikli) yerleştirerek devrim niteliğinde değişikliklere imza atmıştır.

Mercedes tanıttığı Brabus G35 900 modeli ile bir yandan müşterilerinin çıtasını yükseltmeyi başarırken, diğer yandan rakiplerini teknoloji konusunda zor durumda bırakmayı başarmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar