Sponsorlu Bağlantılar

1 – Terence Tao

Resmi olarak dünyadaki en akıllı insanı konumunda bulunuyor. Çin’de doğdu, ancak günümüzde Amerika’da çalışıyor ve yaşıyor. Matematik, fizik veya kombinasyon oyunları gibi bir çok çalışma alanıyla ilgileniyor. 24 yaşındayken Princeton’daki en genç profesör oldu. Tao bir “Bocher Anma” Ödülü, bir “Salem Ödülü” ve daha birçok ödül kazandı. Ana hedefi, kendi becerilerini sürekli geliştirmek ve dünyanın her yerindeki en zeki kişi olarak yerini korumak.

2 – Christopher Hirata

Yetenekleri çocukken tespit edildi. Şu anda NASA için çalışıyor ve araştırma alanı Mars’ı kolonize etme olasılığını araştırmak. Tahminlere dayanarak, IQ seviyesi 220’den fazla. Ayrıca California’da astrofizik öğretiyor. En sevdiği hobi matematiksel problemleri çözmek. Hirata’nın yeni teorileri tüm hesaplama sistemini değiştirdi.

3 – Kim Ung-Yong

Çinli profesör, yeryüzündeki en akıllı üçüncü kişi olarak yerini alıyor. Aynı zamanda altı farklı dilde (örneğin İngilizce, Korece, Japonca ve Almanca) konuşan bir dil yeteneği var. Guinness Rekorlar Kitabına göre, o tüm dünyadaki en akıllı Asya insanıdır. Boş zamanlarında farklı hesaplama problemlerini çözmeyi sever.

4 – Dr. Evangelos Katsioulis

Sponsorlu Bağlantılar

Gerçek bir Yunan yetenek, tıp doktoru ve aynı zamanda bir psikiyatr. IQ seviyesi 200’den az değildir. 2013’ten bu yana Dünya İstihbarat Ağı’nda çalıştı ve mükemmel sonuçlar elde etti. Katsioulis’in birincil amacı, tüm dünyadaki yemekli ve hünerli Yunan öğrencilerini bulmak ve aynı zamanda desteklemektir.

5 – Christopher Langan

Amerika’da doğdu ve IQ seviyesi 196 ve 212 arasında. Birçok dergiye göre, o ABD’nin en akıllı adamı. Zihinleri ile gerçek arasındaki ilişkiyi tanımlayan ünlü, “Bilimin Kavrayıcı-Teorik Model” fikri sadece Amerika’da değil, aynı zamanda tüm dünyada biliniyor.

6 – Rick Rosner

IQ seviyesi, tamamen farklı şeyleri ele almasına rağmen, Mislav Predavec(7. Zeki Kişi) benzerdir. Yıllarca bir barda kumarbaz olarak çalıştı ancak şu anda en iyi Amerikan televizyon yapımcılarından biridir. DirecTV’nin işbirliğiyle taşınabilir uydu TV icat ettiğinde ünlü ve popüler oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

7 – Mislav Predavec

Hırvatistan’da yaşıyor. Resmi olarak dünyanın en akıllı 7. kişi sıralamasına yerleşti. GenerIQ Topluluğu‘nu kurdu ve karlı bir ticaret şirketi var. Mislav, Zagrep Üniversitesi’nde matematik öğretiyor. Zeka seviyesinin 195 civarında olduğu tahmin ediliyor. Şu anda Zagreb’de ailesiyle birlikte yaşıyor.

8 – Marilyn vos Savant

1946’da doğdu ve Guinness Rekorlar Kitabında “en yüksek IQ seviyesine sahip olma” pozisyonunu sürdürdü. Resmi olarak, o dünyanın en akıllı kadını. Şu ana kadar 225’den fazla IQ testini doldurdu ve muhteşem bir performans gösterdi. Popüler Geçit Dergisi’nin ünlü ve tanınmış bir köşe yazarıdır. Marilyn bulmacalar veya sınavlar gibi mantıksal oyunlarda da mükemmel olduğunu kanıtlamıştır.

9 – Philip Emeagwali

Sponsorlu Bağlantılar

Nijerya’da doğdu, aynı zamanda mühendislik bilimcisi ve matematikçi olarak derecesi var. Testlere göre IQ seviyesi 190 civarında. Ayrıca 1989’da Gordon Bell Ödülü’nü kazandı. Büyük bir yenilik olan ve petrol alanlarını tanımlamaya yardımcı olan süper bilgisayar geliştirmeye yardımcı oldu.

10 – Garry Kasparov

Çok uzun zamandır satranç ve mantıksal oyunlar ustası. Saniyede en az üç milyon adım atabilen bir bilgisayara karşı oynayarak dünyayı şok etti. İlk başarını 22 yaşındayken diğer satranç efendisi Anatoly Karpov’ı yenerek gerçekleştirdi. Kasparov Rusya’da doğdu ve hala orada yaşıyor.

Sponsorlu Bağlantılar