Sponsorlu Bağlantılar

Boracay adası dünyanın en güzel adalarının başında geliyor. 2015 yılında Tripadvisor tarafından dünyanın en güzel adası seçilmiş olan Boracay, beyaz kumsalı ve turkuaz rengi denizi ile eşi benzeri olmayan bir cennet. 90 milyonluk Filipinler’in 7107 adasından birisi olan Boracay adası doğal güzellikleri ile turistlerin uğrak mekanı olmuş durumda.

Dünyanın en güzel adası seçilen Boracay’da Pasifik okyanusun berrak suların da yüzebilir, bembeyaz kumsalının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu ada da ister balayı tatilinizi yapın isterseniz ailenizle unutulmayacak bir serüven yaşayın. Sahilinin yanı sıra doğal güzellikleri ve sınırsız aktivitesi ile bu ada size doyumsuz bir tatil imkanı sunuyor.

White Beach

Adanın en popüler ve turistik pilajıdır. Adanın sahil kısmını kaplayan Plaj, Station 1, 2 ve 3 olmak üzere üç kısma ayrılıyor. Boracay adasının batı kısmında bulunan plaj ortalama 4 km uzunluğundadır. Göz kamaştıran bu plajı görünce neden dünyanın en iyisi olduğunu anlayacaksınız.

White Beach Station 1

Plajın kuzey kısmını oluşturan Station 1’in hem gece hemde gündüzü hareketli geçmektedir. Bu bölümde oteller, eğlence mekanları ve restoranlar bulunmaktadır. Station 2 ve 3 ‘e göre bu bölge biraz daha sakindir.

Sponsorlu Bağlantılar

White Beach Station 2

Diğer bölgelere göre yaşam bu bölgede daha aktiftir. Gündüzleri insanların en çok vakit geçirdiği bölgedir. Station 2’de D-Mall isimli bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. Buradaki butik mağazalarda hediyelik eşyalar, elbise ve tropikal meyvelerden bulabilirsiniz. Bunun dışında Kafeteryalar ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz. Anlayacağınız kalabalığı sevenler ve çarşıda dolaşmak isteyenler için adanın ticaret merkezi olan bu kısımda vakit harcayabilirsiniz.

White Beach Station 3

Plajın en güneyinde bulanan Station 3, diğer bölgelere göre daha sakin ve huzurludur. Burada ki restoran ve kafeler diğer bölgelere göre daha şık tasarıma sahip. Özellikle balayına gelenler buradaki butik otellerde kalabilirler.

Ariels Point 

Ariels Point olarak geçen bu bölgede bulunan kayalıklar turizme açılmış ve adrenaline aç turistleri beklemekte. Kayalıkların üzerine kurulan iskele ile 5, 8 ve 15 metre yükseklikten kendinizi okyanusun berrak suyuna bırakabilirsiniz. Adrenalini bol atlayışları eş geçmemenizi tavsiye ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Puka Beach

Puka Beach adanın kuzey kısmında bulunmaktadır. Turkuaz rengi suları ve beyaz kumsalı ile saklı bir cennet gibi… Adanın bu kısmı pek hareketli değil. Puka Beach isimli bölgede insanlar sahilden çıkarılan puka kabukları ile yaptıkları takıları satmaktalar. White Beach’tan trisikletlere binerek 15 dakika da Puka Beach’a ulaşabilirsiniz. Buradaki restoran ve kafelerde sahil manzarasının keyfini sürebilirsiniz.

Baling Hai Beach

Adanın tamamı sahil olduğundan her yerde yüzme imkanı bulabilirsiniz. Ancak bu küçük koyda yüzmenin keyfi bir başka… Adanın üst kısımlarında yer alan kafelerin manzarası mükemmel. Bu koya botlar ile ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

The Bat Cave (Yarasa Mağarası)

Boracay Adasındaki bütün aktiviteleri bir kenara bırakın. Eşi benzeri olmayan bir tecrübe sizleri bekliyor. Yarasa Mağarası ile andrenalinin zirvesine ulaşacaklarını. Mağaraya girmeniz için kesinlikle bir rehber tutmalısınız. 2500 peso karşılığında bir rehber tutabilirsiniz. Mağaraya giriş ücreti ise 50 peso. Mağaranın girişine gidebilmek için ormana girmelisiniz. Çukur şeklinde dik bir kayalıktan oluşan girişe geldiğinizde heyecan basıyor insanı. Mağaranın içi yarasa’dan geçilmiyor. Öyle ki yarasalar devamlı üzerinizi kirletiyor. Yanınızdaki el feneri ile yarasaları görüp, dokunabilirsiniz. Mağaranın sonunda sizi bir gölet bekliyor. Mağaranın içine saklanmış bu göletin dibindeki delikten okyanusa yüzerek çıkabilirsiniz.

Boracay Adasında Yapılacak Aktiviteler Neler?

Şunu belirtmek isteriz ada da yok yok. Aktiviteler neredeyse sınırsız. Eğer ki hem tatil yapayım hem gezeyim hem de dolu dolu bol adrenalinli aktiviteler ile günümü gün edeyim diyorsanız, size 6-7 günlük tatil yetmez.

İk öncelikli olarak adanın bütün sahilini boydan boya gezmenizi tavsiye ediyoruz. Gezerken yazdığımız aktivitelerin dışında acentelerden ve kurulan desklerden aktiviteler hakkında bilgi sahibi olun.

Dalış : Yüzmeyi seviyorsanız ama dalış yapmaktan hoşlanmıyorsanız, size başlıklı dalış ekipmanı ile yüzme keyfini sunuyorlar. Okyanusun büyüsüne kapılmak için istenilen fiyat sadece 600 peso. Tabi bu ücret dalış süresine ve hizmete göre artmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Tur Gezileri : Boracay Adası, Filipinlerin 7107 adasından birtanesidir. Adanın etrafında yüzlerce ada bulunuyor. Boracay Adası kadar olmasa da etraftaki adalarda en az Boracay kadar güzel. Bu adaları 5 kişiden oluşan tur tekneleri ile gezmek kişi başı 1500 peso.

 

Paraşüt ile Gezinti : Paraşüt ile Boracay adasının muhteşem manzarasını havadan görebilirsiniz. 2 kişi ile yapılan bu aktivite 2 kişi için 200 peso.

 

Parawlar İle Yelkenli Gezintisi : Boracay Adasındaki en yüksek noktadan gün batımı izlemekten daha güzel ne olabilir diye sorarken kendimize, cevabı berrak suların üzerinde yüzen yelkenliler de buluyoruz. Gün batımı saatlerinde yelkenli gezintisi size 1200 pesoya mal oluyor. Emin olun vereceğiniz paraya değecek.

 

Şnorkel yapmak : Tekne ile açılıp su altının güzelliklerini görmek ve şnorkel yapmak size 250 pesoya geliyor. Bu bölgede şnorkel ile yüzmek oldukça popüler.

 

Jet ski : jet ski ile okyanusun üzerinde eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız 1500 pesoyu gözden çıkarmalısınız.

 

Deniz kızı Akademisi : Boracay Halkı turistleri nasıl çekeceklerini ve nasıl ticaret yapacaklarını iyi biliyorlar. Kurulan deniz kızı akademisinde çocukluk hayalleriniz gerçekleşiyor. Bacaklarınıza takılan deniz kızı kuyruğu ile 90 dakikalık dersler sonucu yüzebilecek duruma geliyorsunuz. Tabi bunun bir bedeli var. Deniz kızı gibi yüzme eğitimleri 90 dakikası 1500 pesodan başlıyor.

Not : Türkiye’den Boracay Adasına yapılan 30 günlük turistik gezilerde vize uygulaması bulunmamaktadır. 

Sponsorlu Bağlantılar