Sponsorlu Bağlantılar

Bugün sizlere şu aralar çok popüler olan ve önde gelen seyahat acenteleri ve yayın organları tarafından “Dünyanın en güzel adası” seçilen Boracay adasını tanıyacağız.

Boracay Adası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Boracay Adası, Filipinler Cumhuriyetini oluşturan 7107 adadan birtanesidir. Evet, yanlış duymadınız! Filipinler 7107 adadan oluşmaktadır. Bu adalardan 5000 tanesinde yaşam var. 4000 adanın ise ismi bulunmaktadır. 3107 adanın ise adı daha konulmamış. Filipinler’in Batı Visayas Bölgesinin Alkan İline bağlı Boracay, Alkan İl Yönetimi ve Filipinler Turizm Bakanlığı tarafından yönetilmektedir. Devamı için tıklayın.

 

Boracay Adasının Özellikleri Nelerdir?

Vereceğimiz bilgiler ile  Adaya vardığınızda hiç yabancılık çekmeyeceksiniz.Macera dolu bir tatil istiyorsanız Boracay tam size göre….

Boracay Adasının Para Birimi Nedir?

Boracay Adasında Filipinler Pezosu (PHP) kullanılır. Filipinler’in pezosunun değeri düşükte olsa adada tatil yapmak o kadarda ucuz değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Boracay Adasının Dili Nedir?

Dil olarak ise Filipince ve İngilizce dilleri kullanılmaktadır. Turistik olmasından mı bilinmez ama adadaki çocuklar bile akışkan şekilde İngilizce konuşabiliyor.

Boracay Adası İle Türkiye Arasında Kaç Saat Fark Var?

Boracay Adası ile Türkiye arasında 6 saat dilimi fark vardır. Uçaktan indiğinizde ülkenin ne kadar sıcak olduğunu hissedecek ve tatilin ilk gününü sıcağın ve saat farkının verdiği etki ile uyuyarak geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Boracay Adasına Ne Zaman Gidilir?

Ada da 2 farklı mevsim yaşanmakta. Bu mevsimlere Amihan ve Habagat ismi verilmiş. Amihan soğuk rüzgarların hakim olduğu, Habagat ise sıcak rüzgarların hakim olduğu sezondur. Amihan sezonu Şubat ve Haziran arası olduğundan, bu aylar arası tatil yapmanız sizin için daha güzel olur.

Boracay Adasında Konaklama

Konaklama kısmında ada koşulları size zevkinize ve bütçenize göre konaklama imkanı sunuyor. Ada’ nın en turistik bölgesi White Beach; Station 1-2-3 olarak ayrılmış. Zevkinize ve bütçenize göre seçeceğiniz  otellerin bulunduğu 1. Bölge diğerlerine göre sakin kalıyor. 2. Bölge gece ve gündüz devamlı olarak hareketli. 3. Bölge ise cafe ve restoranların bolca bulunduğu sakin ve doğal ortamın hakim olduğu bir bölge.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Boracay Adasında Ulaşım

Ada da gezmek için genellikle trisiklet, scooter ve bisikletler kullanılıyor. Adada hiçbir şekilde ulaşımda sıkıntı yaşamazsınız. Her yerde Trisiklet’lerden bulunmakta. Ücreti de çok tutmuyor. Ancak bazen dolandırıcı şoförler ile karşılaşabilirsiniz. Güzergahı uzatarak fazla para isteyebiliyorlar. Dikkatli olmalısınız. Ayrıca adada örümcek denilen tekneler ile turlar yapılıyor.

 

Boracay Adasına Nasıl Ulaşırım?

Adaya gitmeye karar verdiğinizde 1 sene öncesinden biletleri almanız sizin için daha ekonomik olabilir. Size Boracay Adasına en kısa yoldan ve en az maliyet ile nasıl gidilir anlatacağız.

İstanbul’dan uçak ile Filipinler’in başkenti olan Manila’ya ulaşıyorsunuz. Buradan  Boracay Adasına 80 km mesafedeki Kalibo Uluslararası Havalimanı’na uçacaksiniz. Kalibo’dan feribot ile 15 dakika da Boracay Adasına ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İsterseniz başkent Manisa’ya ulaştığınızda biraz gezip yolculuğa devam edebilirsiniz. Ancak güvenlik gerekçesi ile gezmenizi pek tavsiye etmiyoruz.

Boracay Mutfağı

Filipin mutfağı Malezya, İspanya, Endonezya ve Çin mutfağından gelen esintilerden etkilenmiştir. Pirinçli yemekler, balıklar ve kabuklu deniz ürünlerinde yerel pişirme teknikleri uygulanarak misafirlere sunulmaktadır. Yerlilerin ülkeye özgü pişirme tekniği olan kavurma, buharda pişirme ve haşlama tekniklerini uygularken muz yaprakları ve bambulardan faydalanırlar. Bambular ve yapraklar pişirme yapılan kapların altına yerleştirilerek yemeğe nefis tat verirler.

Boracay Adasında Alışveriş

Yemeği yemek istediğiniz mekana dikkat etmelisiniz. Sonuçta Filipin’desiniz. Pazarda üstü sineklerden geçilmeyen et ve balıklarla karşılaşırsanız sakın şaşırmayın. Tropikal meyveleri pazardan uygun fiyata alabilirsiniz. Hediyelik eşya ve geniş kapsamlı bir alışveriş yapmak isterseniz, White Beach Station 2 bölgesinde her istediğinizi bulabilirsiniz.

 

Boracay da Gece Hayatı

Boracay da gece ve gündüz hep canlı oluyor. Geceleri sahil kenarındaki mekanlar hiç boş kalmıyor. Son derece renkli geçen gecelerde, animatörler devamlı dans gösterisi düzenlemekteler.

 

Boracay Adasında Gezilecek Yerler

Boracay adası dünyanın en güzel adalarının başında geliyor. 2015 yılında Tripadvisor tarafından dünyanın en güzel adası seçilmiş olan Boracay, beyaz kumsalı ve turkuaz rengi denizi ile eşi benzeri olmayan bir cennet. 90 milyonluk Filipinler’in 7107 adasından birisi olan Boracay adası doğal güzellikleri ile turistlerin uğrak mekanı olmuş durumda.

Dünyanın en güzel adası seçilen Boracay’da Pasifik okyanusun berrak suların da yüzebilir, bembeyaz kumsalının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu ada da ister balayı tatilinizi yapın isterseniz ailenizle unutulmayacak bir serüven yaşayın. Sahilinin yanı sıra doğal güzellikleri ve sınırsız aktivitesi ile bu ada size doyumsuz bir tatil imkanı sunuyor. White Beach isimli plaj, Station 1, 2 ve 3 olarak üçe ayrılır. Airels Point, Puka Beach, Baling Hai Beach ve Yarasa Mağarasını ziyaret etmeyi unutmayın. Boracay Adasında Gezilecek Yerler ve Yapılacak aktivitelerin detayları için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

Not : Türkiye’den Boracay Adasına yapılan 30 günlük turistik gezilerde vize uygulaması bulunmamaktadır. 

Sponsorlu Bağlantılar