Sponsorlu Bağlantılar

Bugün sizlere şu aralar çok popüler olan ve önde gelen seyahat acenteleri ve yayın organları tarafından “Dünyanın en güzel adası” seçilen Boracay adasını tanıyacağız.

Boracay Adası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Boracay Adası, Filipinler Cumhuriyetini oluşturan 7107 adadan birtanesidir. Evet, yanlış duymadınız! Filipinler 7107 adadan oluşmaktadır. Bu adalardan 5000 tanesinde yaşam var. 4000 adanın ise ismi bulunmaktadır. 3107 adanın ise adı daha konulmamış. Filipinler’in Batı Visayas Bölgesinin Alkan İline bağlı Boracay, Alkan İl Yönetimi ve Filipinler Turizm Bakanlığı tarafından yönetilmektedir.

Boracay Adası Filipinlerin 315 km güneyinde yer almaktadır. Filipinler’in Batı Visayas Bölgesinin Alkan İline bağlıdır.

Eski dönemlerde koloni halinde yaşayan adalara İspanyollar uğramış. O senelerde Boracay adasının nüfusu 100 kişi civarındaymış. Boracay Adası 1956 yılında bağımsızlığını ilan etmiş, 1970’lere gelindiğinde ise Top Late The Hero filmi ile ünlenmiş ve turizm merkezi haline gelmiştir. Sene 1990’ları gösterdiğinde Boracay plajları dünyanın en iyi plajları seçilmiştir. Günümüzde ise Boracay Plajları hem dünyanın hemde Filipinler’in en ünlü adası olma ünvanına sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

Turizm cenneti olan bu ada kemik şeklinde olup, 11 kilometrekare alana sahiptir. Ada 7 km boyundadır. Adanın en dar noktası ise 1 km genişliğindedir.

White Station Beach bölgesinde beyaz kumlar ve turkuaz rengi deniz ile dünyada eşi benzeri olmayan bir tatil yaşayacaksınız. En güzeli sahilde yemek, içmek ve sigara kullanmak yasak. Böylece ülkemizin de en büyük sorunlarından birisi olan sahildeki çevre kirliliğinin önüne geçilmiş.  Sahilde ufak çocuklar kumdan adanın ismini yazabiliyorlar. Ancak hatıra fotoğrafı çekilmek için kesenin ağzını biraz açmanız gerekiyor. Bahşiş olmadan foto yok…

Biraz macera istiyorsanız bir rehber eşliğinde adanın diğer bölgelerini gezebilirsiniz. Rehberler aylık 100 dolara çalışıyorlar. Adanın arka tarafında 2 adet mağara bulunuyor. Mağaralardan birisine ipli merdiven ile iniliyor. Bu mağarada umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Diğer mağaraya ulaşım sizin için zor olabilir. Neyse ki rehberimiz var. Ortalama 3-4 saatlik bir yürüyüşün ardından bir delikten geçerek mağaraya giriş yapılıyor. İçerideki yarasalar başınızın üstünde uçuşurken resim çekilmek hiç aklınıza bile gelmiyor. Mağaranın sonunda ise sizi kayalıkların içinde kalmış bir göl karşılıyor. Göle mağaranın üstünden düşen ışık size enfes bir görsel şov sunuyor. Göle yüzmek için girebilirsiniz. Gölün alt tarafından geçerek okyanusa çıkabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Sponsorlu Bağlantılar