Sponsorlu Bağlantılar

Tavus kuşlarının göz alıcı renkleri, görkemli tüyleri ile biliriz. Ancak diğer tüm hayvanlarda olduğu tavus kuşlarının da bir çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Beyaz tavus kuşları bir çok hayvanın geçirdiği evrimleşme süreci gibi geçirdikleri mutasyon sonucu oluşmuştur. Diğer tavus kuşlarının aksine bembeyaz tüyleri ile masallardan çıkmış gibi bir görünüme sahiptir.

Bütün tüyleri beyaz renk gözleri ise mavi renktedir. Beyaz tavus kuşları genellikle bazı çiftliklerde ve hayvanat bahçelerinde yaşamaktadır. Eğer doğada yaşayacak olurlarsa bu bembeyaz görüntüleri ile av olmaları çok kolay hale gelecek ve soyları tehlikeye girecektir.

Erkekler diğer tavus kuşlarında olduğu gibi dişilerden daha gösterişli tüylere sahiptir. Çiftleşme dönemine tüm tüylerini açarak dişiye kur yapar ve tüylerini titreterek çiftleşme arzusunu dişiye belli eder. Çiftleşme sonucu dişiler 6-10 adet yumurta yaparlar. 28 günlük bir kuluçka süresinin ardından yumurtadan çıkan tavus kuşları açık sarı renge sahiptir. Yavrular büyüdükçe tüylerinin rengi açılır ve beyaz renk olur. Beyaz tavus kuşları yeşillik ve taneli yemler ile beslenmeyi severler. Yerden yüksekte yuva yapmayı ve kuluçkaya yatmayı tercih ederler.

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar