Sponsorlu Bağlantılar

Takma adı sessiz katil olan bu yılan ağaçlarda şekerleme yaparak vaktini geçirir. Dinlendiği sırada bir hayvan görüş alanına girer ve o büyük hatayı yaparsa bunu canıyla ödemek zorunda kalır. 1 metreye yakın boyu ve 1 kg’a yakın ağırlığı ile cüssesinden beklenmeyen şekilde senede 30-40 insanı öldürür.

Yeşil vücutları sarı-siyah göz renkleri ile çok belirgin bir vücuda sahiptirler. İsminden de anlaşılacağı gibi beyaz dudaklara sahiptir. Diğer engereklerden farklı bir görüntüsü vardır.  Zehirleri insanlar için ölümcül olmaktadır. Avını tükürüğündeki zehirle yada sarıp kemiklerini kırarak öldürmektedir. Bir fareyi yada insanı kolaylıkla öldürebilir.

Genellikle yaşam alanları yağmur ormanları ve çevresidir. İnsanlarla karşılaşması çok mümkün olmasa da eğer beyaz dudaklı yeşil ağaç engereği ısırığına maruz kalınırsa bir kaç saat içerisinde öldürebilir. 2 saat içerisinde hastaneye yetiştirilmezse zehiri ölüme sebep olmaktadır. Avı memeliler, kuşlar, omurgasızlar ve balıklar olabilmektedir. Beyaz dudaklı yeşil ağaç engereği de çoğu zaman kendinden büyük yırtıcılara av olmaktadır. Engerek cinsinden olduğu için yavaş hareket etmektedir ancak her zaman savaşmayı tercih eden  bir engerektir.

Sponsorlu Bağlantılar