Sponsorlu Bağlantılar

Herkesin merak ettiği bu konu ufak detaylara dikkat ederek kolaylıkla hesaplanabilir. Hamilelik testi pozitif çıkan anne adaylarının ilk merak ettiği konu bebeğin doğum tarihidir. Öncelikli olarak yapmanız gerekenler şunlardır;

Her ay regl (adet) günlerini not etmeniz, doğum tarihini belirlemeniz de yardımcı olacaktır.

 

Doğum Tarihi Nasıl Hesaplanır?

Bu hesaplamada bir ay 28 gün olarak baz alınmaktadır. Döllenme sonrası ana rahminde gelişimini sağlayan cenin 9 ay 10 gün sonra dünyaya gelmektedir. Bu süre 280 güne tekamül edip, birkaç gün değişiklik gösterebilmektedir.

Bebeğinizin doğum tarihini hesaplamak için son adet kanamasının gerçekleştiği ilk günü kesinlikle bilmeniz gerekiyor. Örneğin; 20 Nisan günü adet kanaması başlayıp, normal sürede son bulduğunu varsayarsak ve ardından gelen aylarda adet kanaması olmamış ise hamilelik süreci başlamıştır. 20 Nisan tarihi baz alınarak 3 ay geri gidilir. Bu tarih 20 Ocak olacaktır. Bu tarihe 7 gün eklenir. Elde edilen 27 Ocak tarihi muhtemel doğum tarihi olur. Annenin ve bebeğin durumuna göre bu tarihte birkaç gün değişiklik olabilmektedir. Bazı kişilerin adet tarihi ile bebeğin gelişimi paralellik göstermeyebilir bunun sebebi geç döllenme durumundan kaynaklanmaktadır.

Hamile Kalmak İçin En Uygun Günleri Öğrenmek İçin Tıklayın..

Sponsorlu Bağlantılar