Sponsorlu Bağlantılar

Baş ağrısı bir çok insanın müzdarip olduğu bir konudur. Ağrı kesici ilaçlar çoğu zaman işe yaramaktadır ancak alternatif yöntemler arayanlar için uygulaması kolay ama sonuçları çok  iyi olan bazı bir kaç yöntem vardır.

Su İçmek

 

Baş ağrılarının bir numaralı sebebi az su içmekten kaynaklanmaktadır. Bir çok insanın düzenli su içme alışkanlığı yoktur ve vücut susuz kaldığı zaman alarm vermeye başlar. Bu alarmlardan en önemlisi bağ ağrısıdır. Başınız hafif ağrımaya başladıysa ilk iş olarak 1-2 bardak su içmelisiniz bağ ağrısının hemen geçtiğini fark edeceksiniz.

Türk Kahvesi

Türk kahvesi bir çok insanın tiryakisi olduğu bir içecektir ancak bu yönünü çok fazla bilen yoktur.  Türk kahvesi özellikle ağrı kesici ilaç kullanamayan kişiler için hamile ve emziren kadınlar gibi çok iyi bir ağrı kesici özellik taşır. Şekersiz içilen Türk kahvesi kısa sürede ağrıyı kesmektedir.

Yürüyüş

Özellikle açık havada yapılan hafif tempolu yürüyüşler baş ağrısının azalmasına ve geçmesine yardımcı olmaktadır. Amaç kalori harcamak değil gevşemek ve rahatlamaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Parmak Masajı ve Duş

Baş parmağı ve işaret parmağı arasındaki boşluğa diğer elin baş parmağı ve işaret parmağı ile baskı uygulamak baş ağrısının geçmesini sağlar. Bunun için her iki elin baş parmak ve işaret parmak arasına 30 saniye basınç yapılmalıdır. Ilık bir duşta her zaman baş ağrısının geçmesine yardım eder.

Tüm bu uygulamalar baş ağrısının başlangıç aşamasında faydalı olmaktadır. İlerlemiş ve çok şiddetli baş ağrısı için bu yöntemler zayıf kalabilir, özellikle kronik baş ağrıları için mutlaka doktora gidilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar